Programy lojalnościowe

Oszczędzanie jest czasami koniecznością bycia sprytnym obserwatorem i wnikliwym analitykiem. Dzieje się tak, dlatego, że dzisiejszy świat okropnie się spieszy i wszystkim wokół zależy na szybkiej realizacji zakupowej. Warto jednak pokusić się o sprawdzenie oferty specjalnej.

Obecnie spora część sklepów oferuje tzw. programy lojalnościowe. Jest to nic innego jak rodzaj działania marketingowego, który umożliwia utrzymanie dobrych relacji z klientem, który w istocie jest dla firmy bardzo wartościowy.

Wiadomo, że z drugiej strony chodzi głównie o zyski i zwiększenie sprzedaży, lecz jest to korzyść liczona względem tysięcy uczestników takich programów. My, jako klienci mamy spore możliwości, jeśli zdecydujemy się na zostanie klubowiczem danej firmy. Szczególną ich popularność można zauważyć w branży drogeryjnej i modowej.

Lecz jakie korzyści ma z tego klient i czy rzeczywiście oszczędza? Odpowiedź jest jednoznaczna. Będąc klientem, który jest zarejestrowany w takim programie, otrzymujemy spersonalizowane oferty zakupowe. Jeśli podejdziemy do sprawy z rozsądkiem, używając przy tym przykładowo notesu do zapisywania wydatków – możemy liczyć na mały lub większy sukces oszczędnościowy.

Przykładem takiego zabiegu jest podawanie dwóch cen produktów. Jedna dotyczy podstawowej, druga jest dedykowana klubowiczom. W tej sposób śmiało można stwierdzić, że wyszukując najkorzystniejsze oferty produktów, które w istocie są nam niezbędne – można zaoszczędzić.

Przyda się tu jednak cecha cierpliwości.