Ciekawe funkcje oszczędnościowe w bankach

W dzisiejszym świecie banki oferują wachlarz usług oszczędnościowych. Dzieje się tak chociażby dlatego, że klient jest coraz bardziej wymagający i szuka dla siebie najodpowiedniejszej oferty. Wiadomo, że  zaoszczędzić z własnej woli nie jest łatwo, a naprzeciw temu problemowi wychodzą coraz to bardziej nowoczesne funkcje. Mowa tu o sprytnym odkładaniu niewielkich sum. Cały system opiera się na wysyłaniu określonych kwot na osobny rachunek konta oszczędnościowego. Jak to działa? Bardzo prosto i skutecznie. Robiąc zakupy w sklepach rzadko zdarza się, że kwota do zapłaty jest równa, czyli np.

10, 15, 20zł. Zazwyczaj po podsumowaniu wszystkich produktów paragon zakończony jest jakimiś groszami. Naprzeciw wprowadzeniu udogodnień wychodzą banki. Wprowadzając funkcję pobierania groszy i zaokrąglania ich do wartości całościowych. Różnica ta przelewana jest na konto oszczędnościowe. Rozwiązanie to znalazło wiele zwolenników. Jest to forma, której się praktycznie nie odczuwa na budżecie miesięcznym, a pozwala na zaoszczędzenie kilku złotych.

Pomysł jest z pewnością ciekawy i innowacyjny. Nie wymaga ingerencji użytkownika konta, a przy okazji zapewnia oszczędność czasu. Jest formą idealną dla tych, którzy nie chcą lub nie czują się dobrze w samodzielnym prowadzeniu konta oszczędnościowego. Co więcej, niektóre banki pozwalają na przelewanie tych kwot na rachunek oddzielny, np. dziecka. W ten sposób w łatwy i szybki sposób można podreperować zaskórniaki pociechy. Z pewnością jest to duże ułatwienie, a także rewolucja w rozwiązaniach bankowości.